Vánoční strom pro Prahu 2018

V letošním roce jsme dostali příležitost přepravit Vánoční strom na Staroměstské náměstí v Praze. Ten rostl na zahradě rodinného domu v Rynolticích na Liberecku. Jedná se o 22 metrů vysoký smrk ztepilý, který je velmi rozvětvený a přípravy pro bezpečnou přepravu proto probíhaly dlouho do večera.

O průběhu akce jsme vás informovali na našem facebooku.

Na zahradu rodinného domu jsme přijeli po poli pásovým jeřábem Liebherr LTR 1100. Zatímco pan Vorlíček, několikanásobný šampion v kácení motorovou pilou, komunikoval s jeřábníkem pomocí vysílačky, v pozadí se zatím chystal Kenworth W900B s návěsem Faymonville CombiMAX na jeho naložení. Po skácení jsme strom přesunuli mimo pozemek, kde probíhalo opracování kmene pro usazení do připraveného otvoru na Staroměstském náměstí.

Po opracování jsme strom převezli přes rozmokřené pole zmíněným pásovým jeřábem k cestě, na které už čekal rozložený podvalník, uzpůsobený pro převoz. Práce na svázání rozvětveného smrku probíhaly dlouho do večera. Museli jsme přizpůsobit rozměry nákladu k bezpečné přepravě po naší předem určené trase do našeho areálu v Milovicích.

Na druhý den k 1. hodině ranní jsme z Milovic vyrazili směrem na Staroměstské náměstí. Na okraji Prahy už na nás čekala městská policie, která nám byla doprovodem blíže do centra. Cesta byla klidná. Zkušený řidič si s Kenworthem a netradičním nákladem hravě poradil i ve velmi úzkých cestách přes tramvajové koleje. Přičemž byl provoz řízen městskou policíí a dopravního podniku hl. m. Prahy.

Strom byl ukotven do připraveného otvoru naším jeřábem Liebherr LTM 1040-2.1.

Provozovna a sídlo společnosti

Pavel Švestka, s. r. o.
U Zastávky 182
252 16 Nučice u Rudné