Společnost Pavel Švestka, s.r.o. je jednou z největších firem ve sféře přípravy staveb nejen v komplexnosti zajištění služeb, ale i v technickém zázemí a v neposlední řadě ve zkušenostech. Celý tým tvoří jeden dynamický celek, za kterým je vidět pečlivě odvedená práce pro naše zákazníky. Ve stanoveném čase plníme nejnáročnější úkoly použitím moderní techniky s profesionální obsluhou s dlouholetými zkušenostmi.

Historie

1990 – začátek podnikání jako fyzická osoba

Historie společnosti se začíná psát roku 1990, kdy se zakladatel společnosti Pavel Švestka rozhodl využít své rozsáhlé zkušenosti v oboru a začal podnikat jako fyzická osoba v oblasti přípravy staveb. S tím souviselo i pořízení základu vozového a strojového parku, který zpočátku tvořila nákladní vozidla značky Tatra a pásová rypadla Warinski.

1994 – založení společnosti Pavel Švestka, s.r.o.

Rozšíření tehdejšího podnikání bylo nutné a pro účely dalšího rozvoje bylo v roce 1994 rozhodnuto o založení společnosti Pavel Švestka, s.r.o., která bude splňovat všechny představy o moderní a neustále se rozvíjející společnosti.

2000 – výrazná obměna vozového parku a založení divize těžké a nadrozměrné přepravy

Již tehdy bylo zřejmé, že díky takto rychlému rozvoji bude vozový park brzy nedostatečný. Proto bylo rozhodnuto pořídit první nová nákladní vozidla DAF, která disponovala dostatečným výkonem a velmi brzy se osvědčila pro svou spolehlivost.

2004 – založení divize těžkých mobilních jeřábů

V roce 2004 jsme rozšířili naší nabídku služeb o jeřábové práce pořízením mobilních těžkých jeřábů. O rok později jsme jeřábový park doplnili průlomovou technikou s pásovým podvozkem a teleskopickým výložníkem pro realizaci zakázek v těžko přístupném terénu.

2007 – environmentální řízení podniku

Zprovoznili jsme vlastní plnící stanici CNG v Milovicích, určenou i pro širokou veřejnost. Flotilu jsme rozšířili o vozidla poháněná stlačeným zemním plynem a překonáváme tak nejpřísnější ekologické normy stanovené EU. Optimalizovali jsme vnitřní řízení procesů, což se projevilo ve zrychlení odezvy k zákazníkovi.

2013 – Areál v Nučicích u Rudné

Zrealizovali jsme nákup areálu s rozlohou 61.000 m2 v Nučicích u Rudné, vhodného pro naše současné aktivity i pro další plánovaný rozvoj společnosti a do těchto prostor jsme se přestěhovali. Provozovna je strategicky napojena na dálnici D5 v blízkosti tranzitního uzlu hl. města Prahy, odkud máme snadný přístup ke všem našim zákazníkům.

2017 – Výrazné omlazení vozového parku nadrozměrné přepravy

V roce 2017 proběhlo výrazné omlazení našeho vozového parku. Starší tahače značky DAF jsme vyměnili za Mercedes Benz SLT, které disponují vyšším výkonem, asistenčními systémy a mají nižší emise. Zároveň jsme jako první v České republice představili unikátní modulární systém Faymonville Combimax, který nám umožnil efektivněji přepravovat středně těžké a těžké nadrozměrné náklady, a to především díky vysoké variabilitě, jednoduché provozuschopnosti a značné optimalizaci vlastní hmotnosti.

SOUČASNOST

Současnost

Důvěra našich klientů nás zavazuje k poskytování prvotřídních služeb, což je naším hlavním motorem pro stálé inovace postupů a pracovních technologií k dosažení stanoveného termínu s maximální bezpečností a za příznivou cenu. Jsme tak jedním z největších českých dodavatelů komplexních služeb v oboru stavebnictví a dopravy.

Zajistíme Vám kompletní servis u činností jako jsou:

• Demolice
• Zemní práce
• Nadrozměrná přeprava
• Jeřábové práce
• Doprava
• Recyklace

Ke všem činnostem nasazujeme vlastní techniku a vlastní zaměstnance. Disponujeme vlastním zázemím dílen, skladů náhradních dílů a odstavných ploch k zajištění perfektní připravenosti při řešení jakékoliv zakázky v našem oboru.
Jsme zastánci environmentálního podnikání, a proto všechny naše současné i budoucí aktivity směřujeme tak, aby byly co nejvíce šetrné k životnímu prostředí. Naše stroje a vozidla v rámci pravidelné modernizace dodržují nejpřísnější emisní normy. Ke snížení prašnosti přispívá i provoz naší komunální techniky.

Zásluhou našeho moderního rozsáhlého strojového parku a týmu specialistů Vám navrhneme vždy optimální řešení na míru i pro ty nejnáročnější zakázky. Všechny tyto faktory zaručují, že bude o Váš projekt postaráno v celém rozsahu s maximální odbornou péčí.

Provozovna a sídlo společnosti

Pavel Švestka, s. r. o.
U Zastávky 182
252 16 Nučice u Rudné