Vánoční strom pro Prahu 2021

Vánoční strom pro Prahu 2021 Letošní staroměstský smrk rostl 56 let na zahradě manželů Kozderkových v obci Dolní Černá Studnice v Jizerských horách. Vzhledem ke komplikovanému přístupu začali přípravy na kácení s předstihem. Tým našich zaměstnanců musel nejprve provést terénní úpravy a odstranit možné překážky aby zajistil přístup techniky ke stromu.

Samotné kácení začalo v neděli 21. listopadu v 9 hodin. Toho se již tradičně ujal mistr ČR, pan Jiří Vorlíček. Strom byl jeřábem Liebherr LTM 1060 naložen na soupravu tvořenou tahačem Kenworth W900 s návěsem Faymonville Combimax. Souprava se poté vydala na cestu do pražské Hostivaře, kde měl přečkat na pondělní půlnoc, aby se následně vydala do konečného cíle své dlouhé cesty v centru Prahy Na Staroměstském náměstí strom dorazil před půl druhou ráno a za další přibližně 2 hodiny byl již usazen ve svém podstavci.

Parametry stromu:

 • Výška stromu: 22 metrů
 • Váha stromu: 5,5 tuny

Podvalníkové návěsy FAYMONVILLE MULTIMAX

Představujeme novou techniku v naší nadrozměrné přepravě! Převzali jsme dva podvalníkové návěsy FAYMONVILLE MULTIMAX
5ti nápravový MULTIMAX se dvěma teleskopy o celkové délce až 30 metrů ložné plochy a nosností až 61 tun
7mi nápravový MULTIMAX s jedním teleskopem o celkové délce až 20 metrů ložné plochy a nosností až 82 tun

Vánoční strom pro Prahu 2020

Stejně jako v předchozích letech i letos jsme zajišťovali přepravu vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze. Letošní strom rostl v obci Kamenný Přívoz na zahradě pana Romana Veselého. O pokácení 17,5 m vysokého a přibližně 35letého smrku se postaral několikanásobný mistr ČR, pan Jiří Vorlíček spolu se svým týmem.

Strom jsme naložili na podvalníkový návěs Faymonwille Combimax, tažený tahačem Kenworth W900. V odpoledních hodinách jsme se zahájili přepravu do Modletic u Prahy, kde byla souprava odstavena. V noci z pondělí na úterý vyrazila kolona doprovodných vozidel a nadrozměrného nákladu o délce 26 metrů na cestu do centra Prahy na Staroměstské náměstí. Příjezd byl v 1:30 ráno a připravený jeřáb Liebherr LTM1040 usadil strom na již připravené místo.

Parametry soupravy:

 • Délka: 26m
 • Šířka: 4m
 • Výška: 4,6m

 

 

Nový mobilní pásový jeřáb Liebherr LTR 1220

Představujeme Vám novou posilu našeho strojového parku – pásový jeřáb Liebherr LTR 1220.

 

Představujeme Vám novou posilu našeho strojového parku – pásový jeřáb Liebherr LTR 1220.

Naší dlouhodobou strategii je přinášet zákazníkům kompletní služby odpovídající jejich potřebám. Z tohoto důvodu jsme, jako první v České Republice, rozšířili naší flotilu mobilních pásových jeřábů o stroj Liebherr LTR 1220.

Jeřáb vyniká svými možnostmi práce v terénu. Poradí si s břemeny o hmotnosti až 220 tun a díky svému teleskopickému ramenu s dosahem až 76 metrů tak představuje ideální volbu pro práci v terénních podmínkách.

Zároveň dokáže pracovat i na místech se sklonem terénu až 4°.

Ocelové konstrukce, betonové prefabrikáty, stožáry, sloupy vysokého napětí a mnoho dalšího. Nyní můžeme realizovat Vaše projekty efektivněji a rychleji i v podmínkách, které by byly pro ostatní limitující.

Více se můžete dozvědět v sekci Naše technika

Prodej sypkých materiálů

Potřebuje písek, kačírek nebo kamenivo pro Vaší stavbu nebo zahradu? Naše společnost nabízí širokou škálu sypkých materiálů, tříděných i netříděných a s různou velikostí frakce. V naší nabídce naleznete:
 • písky, recykláty, štěrkopísky, frézované živice
 • kačírky, drcené kamenivo a další sypké materiály
 • 20% SLEVA na materiál při využití autodopravy společnosti Pavel Švestka, s.r.o.
Aktuální informace o nabídce můžete získat telefonicky na číslech: +420 603 804 279 a +420 731 450 590, nebo na emailové adrese dispecink@demolice.cz

 

cenik sypkých materiálů

Vánoční strom pro Prahu 2019

Stejně jako v minulých letech, jsme i letos zajišťovali přepravu Vánočního stromu pro Prahu. Slavnostním stromem byl tentokrát 56 letý smrk, rostoucí na soukromém pozemku v Semilech v Libereckém kraji.

Strom odřízl několikanásobný šampion v kácení motorovou pilou, pan Jiří Vorlíček a jeho tým.

Vánoční strom putoval na soupravě tahače Kenworth W900 a podvalníkového návěsu Faymonwille Combimax ze Semil do Milovic u Lysé nad Labem, kde zůstal přes noc. V úterý 26.11., v časných ranních hodinách dorazil strom na své místo určení na Staroměstské náměstí v Praze.

Parametry soupravy:

 • Délka: 29 m
 • Výška: 4,8 m
 • Šířka: 5,5 m

Na přepravu se můžete podívat v přiloženém videu a galerii

Mercedes-Benz Arocs – nové rozšíření vozového parku

Do naší flotily těžkých tahačů zařazujeme druhou vlajkovou loď – Mercedes-Benz Arocs 4163 S 8×4/4 SLT. Po předchozích výborných zkušenostech s tímto typem, jsme zvolili opět vozidlo, na které se lze spolehnout i v těch nejtěžších situacích.

Celková hmotnost jízdní soupravy může dosáhnout až 250 tun.

Tahač budeme nejčastěji využívat v soupravě s modulovými návěsy Faymonville.

Unikátní v Evropě, první v České republice! Faymonville CombiMAX.

Jako první v České republice představujeme unikátní modulární systém Faymonville CombiMAX.

Jednoduchá provozuschopnost, vysoká variabilita a značná optimalizace vlastní hmotnosti – to jsou 3 základní prvky systému CombiMAX, které nám umožňují efektivněji přepravovat středně těžké a těžké nadrozměrné náklady do hmotnosti až 190 tun.

Jedná se o speciální systém, umožňující díky velkému množství technologicky vyspělých modulů a bohatému příslušenství, nepřeberné možnosti kombinací sestavení na míru dle požadavků zákazníka. Současně nám dovoluje přepravovat těžší břemena při dodržení všech legislativních omezení. Nespornou výhodu přináší nové hlubinné lože s výškou pouhých 225 mm a maximální technickou nosností 120 tun, které provozujeme v délkových variantách od 8 do 16 metrů. Díky těmto parametrů umíme přepravit náklad s výškou až 4,275 metrů v rámci celé EU a dalších vybraných zemích – v individuálních případech i vyšší.

S využitím moderního softwaru, vyvinutého speciálně pro tento podvalníkový návěs, dokážeme simulovat reálné situace přepravy a navrhnout tak nejoptimálnější složení modulárního systému včetně nejvýhodnější trasy pro zajištění maximální bezpečnosti přepravovaného nákladu a dodržení časového plánu přepravy.

Nejčastěji využívané kombinace Faymonville CombiMax naleznete v sekci Naše technika.

Rozhodnutím společnosti o investice do modulárního systému Faymonville CombiMax ve spojení s naším současným rozsáhlým vybavením pokračujeme i tento rok v našem standartu přinášet všem svým zákazníkům kompletní prvotřídní služby “šité na míru”.

 

Provozovna

Pavel Švestka, s. r. o.
U Zastávky 182
252 16 Nučice u Rudné

Sídlo společnosti

Pavel Švestka, s.r.o.
U Zastávky 182
252 16 Nučice