Demolice mostu přes D10 u Svijan

S nedělním východem slunce jsme dokončili demolici mostu přes D10 u Svijan. Perfektně připravená organizace celé akce a precizní práce našich strojníků…. i tento most jsme zbourali s velkou časovou rezervou! Komunikaci jsme v obou směrech vyčistili již v 7:30, tedy 2,5 hodiny před plánovaným koncem uzavírky! 💪 Děkujeme za podporu a trpělivost při noční objížďce stavby 🙂🚧🚧🚧

V Jablonci nad Jizerou mají novou trafostanici!

Pracovali jsme v náročném, horském terénu. Tahač Mercedes-Benz Arocs 3353 se musel vypořádat s úzkými silnicemi a kopcovitým terénem.
Trafostanici na podvalníku FAYMONVILLE MAX 100 se mu bezpečně podařilo dopravit až na místo, kde již čekal připravený jeřáb Liebherr LTM1220.
Jeřáb byl umístěn na speciální desky, které umožnily více rozložit hmotnost a maximálně tak ochránit travnatý povrch.

Demolice mostu na dálnici D10 – Kosmonosy

Provedli jsme pro společnost CH&T Pardubice demolici mostu na dálnici D10 u Kosmonos (Mladá Boleslav). Na této akci jsme použili naše největší demoliční nůžky Atlas Copco CC7000 (7 tun) nasazené na rypadle Liebherr R954, dále mimo jiné i Liebherr R946 s nůžkami Atlas Copco CC4700 a Liebherr R936 s nůžkami Atlas Copco CC4000. Na staveništi dále Liebherr L926, A916, Komatsu PC450, pásový nakladač CAT 973, kolový nakladač Liebherr L576, kropící vůz, samosběrné vozidlo a mnoho další techniky.
Demoliční práce probíhali ve vysokém tempu. Středová část mostu byla sundána za pouhé 3,5 hodiny. Dálnice tak nakonec mohla být oproti původnímu plánu otevřena o několik hodin dříve.
Díky precizní přípravě celé akce a profesionálnímu přístupu týmu našich zaměstnanců jsme opět potvrdili, že dokážeme zdemolovat dálniční stavbu včas, resp. dokonce dříve.

Demolice mostů v Liberci

22. března jsme zahájili jsme demolici prvního ze dvou významných mostů v centru Liberce. Časově i technicky náročná zakázka si vyžádala pečlivou přípravu jednotlivých částí celé akce.
V sobotu 26.3. odstartovala také demolici druhého mostu. Kompletní rekonstrukce mostů (úsek Klatovská – Košická), ve směru na Děčín.

Vánoční strom pro Prahu 2021

Vánoční strom pro Prahu 2021 Letošní staroměstský smrk rostl 56 let na zahradě manželů Kozderkových v obci Dolní Černá Studnice v Jizerských horách. Vzhledem ke komplikovanému přístupu začali přípravy na kácení s předstihem. Tým našich zaměstnanců musel nejprve provést terénní úpravy a odstranit možné překážky aby zajistil přístup techniky ke stromu.

Samotné kácení začalo v neděli 21. listopadu v 9 hodin. Toho se již tradičně ujal mistr ČR, pan Jiří Vorlíček. Strom byl jeřábem Liebherr LTM 1060 naložen na soupravu tvořenou tahačem Kenworth W900 s návěsem Faymonville Combimax. Souprava se poté vydala na cestu do pražské Hostivaře, kde měl přečkat na pondělní půlnoc, aby se následně vydala do konečného cíle své dlouhé cesty v centru Prahy Na Staroměstském náměstí strom dorazil před půl druhou ráno a za další přibližně 2 hodiny byl již usazen ve svém podstavci.

Parametry stromu:

 • Výška stromu: 22 metrů
 • Váha stromu: 5,5 tuny

Podvalníkové návěsy FAYMONVILLE MULTIMAX

Představujeme novou techniku v naší nadrozměrné přepravě! Převzali jsme dva podvalníkové návěsy FAYMONVILLE MULTIMAX
5ti nápravový MULTIMAX se dvěma teleskopy o celkové délce až 30 metrů ložné plochy a nosností až 61 tun
7mi nápravový MULTIMAX s jedním teleskopem o celkové délce až 20 metrů ložné plochy a nosností až 82 tun

Vánoční strom pro Prahu 2020

Stejně jako v předchozích letech i letos jsme zajišťovali přepravu vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze. Letošní strom rostl v obci Kamenný Přívoz na zahradě pana Romana Veselého. O pokácení 17,5 m vysokého a přibližně 35letého smrku se postaral několikanásobný mistr ČR, pan Jiří Vorlíček spolu se svým týmem.

Strom jsme naložili na podvalníkový návěs Faymonwille Combimax, tažený tahačem Kenworth W900. V odpoledních hodinách jsme se zahájili přepravu do Modletic u Prahy, kde byla souprava odstavena. V noci z pondělí na úterý vyrazila kolona doprovodných vozidel a nadrozměrného nákladu o délce 26 metrů na cestu do centra Prahy na Staroměstské náměstí. Příjezd byl v 1:30 ráno a připravený jeřáb Liebherr LTM1040 usadil strom na již připravené místo.

Parametry soupravy:

 • Délka: 26m
 • Šířka: 4m
 • Výška: 4,6m

 

 

Nový mobilní pásový jeřáb Liebherr LTR 1220

Představujeme Vám novou posilu našeho strojového parku – pásový jeřáb Liebherr LTR 1220.

 

Představujeme Vám novou posilu našeho strojového parku – pásový jeřáb Liebherr LTR 1220.

Naší dlouhodobou strategii je přinášet zákazníkům kompletní služby odpovídající jejich potřebám. Z tohoto důvodu jsme, jako první v České Republice, rozšířili naší flotilu mobilních pásových jeřábů o stroj Liebherr LTR 1220.

Jeřáb vyniká svými možnostmi práce v terénu. Poradí si s břemeny o hmotnosti až 220 tun a díky svému teleskopickému ramenu s dosahem až 76 metrů tak představuje ideální volbu pro práci v terénních podmínkách.

Zároveň dokáže pracovat i na místech se sklonem terénu až 4°.

Ocelové konstrukce, betonové prefabrikáty, stožáry, sloupy vysokého napětí a mnoho dalšího. Nyní můžeme realizovat Vaše projekty efektivněji a rychleji i v podmínkách, které by byly pro ostatní limitující.

Více se můžete dozvědět v sekci Naše technika

Prodej sypkých materiálů

Potřebuje písek, kačírek nebo kamenivo pro Vaší stavbu nebo zahradu? Naše společnost nabízí širokou škálu sypkých materiálů, tříděných i netříděných a s různou velikostí frakce. V naší nabídce naleznete:
 • písky, recykláty, štěrkopísky, frézované živice
 • kačírky, drcené kamenivo a další sypké materiály
 • 20% SLEVA na materiál při využití autodopravy společnosti Pavel Švestka, s.r.o.
Aktuální informace o nabídce můžete získat telefonicky na číslech: +420 603 804 279 a +420 731 450 590, nebo na emailové adrese dispecink@demolice.cz

 

cenik sypkých materiálů

Vánoční strom pro Prahu 2019

Stejně jako v minulých letech, jsme i letos zajišťovali přepravu Vánočního stromu pro Prahu. Slavnostním stromem byl tentokrát 56 letý smrk, rostoucí na soukromém pozemku v Semilech v Libereckém kraji.

Strom odřízl několikanásobný šampion v kácení motorovou pilou, pan Jiří Vorlíček a jeho tým.

Vánoční strom putoval na soupravě tahače Kenworth W900 a podvalníkového návěsu Faymonwille Combimax ze Semil do Milovic u Lysé nad Labem, kde zůstal přes noc. V úterý 26.11., v časných ranních hodinách dorazil strom na své místo určení na Staroměstské náměstí v Praze.

Parametry soupravy:

 • Délka: 29 m
 • Výška: 4,8 m
 • Šířka: 5,5 m

Na přepravu se můžete podívat v přiloženém videu a galerii

Provozovna

Pavel Švestka, s. r. o.
U Zastávky 182
252 16 Nučice u Rudné

Sídlo společnosti

Pavel Švestka, s.r.o.
U Zastávky 182
252 16 Nučice